Kulig po pleszewsku i kolędowanie w czasie epidemii

Avatar photoIrena Kuczyńska17 grudnia 20203min
Czolo.png

Przejazdy otwartymi wagonikami pleszewskiej kolejki wąskotorowej świątecznie oświetlonej i udekorowanej.
Performence „Muzyka po drodze” na pleszewskim Rynku, selfie i rodzinne fotki przy oświetlonych wagonikach pleszewskiej ciuchci – takie świąteczne atrakcje oferuje nie tylko pleszewianom Dom Kultury w Pleszewie.

Od piątku do drugiego dnia świąt, motorówka oraz trzy wagoniki stojące na torach pomiędzy Domem Kultury i Biblioteką w Pleszewie, będą świątecznie oświetlone. Warto zajść tu z rodziną lub przyjaciółmi i zrobić sobie zdjęcia.

W sobotę i w niedzielę pleszewska ciuchcia wyruszy na trasę do Kowalewa i z powrotem o 17.00, 18.00 i 19.00. Trzeba ciepło się ubrać, bo wagoniki będą otwarte. Jest to taka namiastka bezśnieżnego kuligu – mówi dyrektor DK Przemysław Marciniak, zapraszając nie tylko mieszkańców miasta Pleszewa. Wagoniki będą oświetlone, z głośnika, ukrytego w zamkniętym trzecim wagoniku, pojedzie aparatura, dzięki której podróżującym towarzyszyć będą kolędy. Dzieci dostaną cukierki. Przejazdy płatne wg taryfy SKPL. I w reżimie sanitarnym.

W niedzielę jeszcze jedna przedświąteczna atrakcja dla pleszewian. O 17.30 rozpocznie się performance – „Muzyka po drodze”.

W oknach pleszewskiego ratusza soliści DK ( Natalia Kubiak, Angelika Śpitalniak, Mateusz Bystrzycki, Zuzanna Kloetzel, Dominika Wojciechowska, Anna Kulza) będą śpiewać kolędy. Warto przyjść, posłuchać, zanucić, obejrzeć kartki nadesłane na konkurs, zatrzymać się przy szopce, która już stoi.

I przypomina, że czas świąt jest bliski.

Czytaj też Wigilia samotnych bez spotkania


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska