Pleszewska Garażówka na wsparcie pleszewskich seniorów

Avatar photoIrena Kuczyńska4 stycznia 20233min
II-Pleszewska-Garazowka_zbiorka.png
Fundacja Animacja oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie organizują II Pleszewską Garażówkę, podczas której, za wrzut do puszki będzie można wybrać sobie rzeczy, dostarczone przez osoby, które już ich nie potrzebują.

 

Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie pleszewskich seniorów – mówi Lucyna Roszak – prezeska Fundacji Animacja– inicjatorka przedsięwzięcia Pleszewska Garażówka.

Drugie życie rzeczy

Pomysł garażówek narodził się w Poznaniu. Jego ideą jest przede wszystkim niemarnowanie i niewyrzucanie przedmiotów, które jednym osobom są niepotrzebne a innym mogą się przydać. Rok temu, podczas I Pleszewskiej Garażówki, zebrano ponad 3700 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas garażówki, zostaną wykorzystane na II wsparcie dla pleszewskich seniorów w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich

Pleszewska Garażówka 2022
Pleszewska Garażówka 2022

Tu możesz oddać

Pleszewska Garażówka odbędzie się w Zajezdni Kultury od czwartku 19 stycznia do soboty 21 stycznia. Przedmioty do oddania będą zbierane wcześniej w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich przy ul. B. Krzywoustego, gdzie trzeba się umówić telefonicznie 519555974 i w Powiatowej Świetlicy Środowiskowej przy ul. św. Ducha 5 od pon-pt 9.00 -16.00 tel. 533409934.

Tu możesz zabrać

Zbierane będą ubrania, buty, torebki, koce, pościele, zabawki, pluszaki, książki, płyty CD i DVD, gry planszowe, puzzle, sprzęt elektroniczny, sprzęt kuchenny, wyposażenie domu, biżuteria i inne w tym kwiaty ale te będą odbierane 19 stycznia od godziny 10.00 w Zajezdni Kultury. Garażówkę  19 – 20 – 21 stycznia poprowadzą wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie  i Senioralnego Centrum Wolontariatu Senioralnego Centrum Wolontariatu oraz Fundacja ANIMACJA.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska