Pleszewska Garażówka na wsparcie pleszewskich seniorów

Irena Kuczyńska4 stycznia 20233min
Fundacja Animacja oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie organizują II Pleszewską Garażówkę, podczas której, za wrzut do puszki będzie można wybrać sobie rzeczy, dostarczone przez osoby, które już ich nie potrzebują.
II-Pleszewska-Garazowka_zbiorka.png

 

Pieniądze będą przeznaczone na wsparcie pleszewskich seniorów – mówi Lucyna Roszak – prezeska Fundacji Animacja– inicjatorka przedsięwzięcia Pleszewska Garażówka.

Drugie życie rzeczy

Pomysł garażówek narodził się w Poznaniu. Jego ideą jest przede wszystkim niemarnowanie i niewyrzucanie przedmiotów, które jednym osobom są niepotrzebne a innym mogą się przydać. Rok temu, podczas I Pleszewskiej Garażówki, zebrano ponad 3700 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas garażówki, zostaną wykorzystane na II wsparcie dla pleszewskich seniorów w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich

Pleszewska Garażówka 2022
Pleszewska Garażówka 2022

Tu możesz oddać

Pleszewska Garażówka odbędzie się w Zajezdni Kultury od czwartku 19 stycznia do soboty 21 stycznia. Przedmioty do oddania będą zbierane wcześniej w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich przy ul. B. Krzywoustego, gdzie trzeba się umówić telefonicznie 519555974 i w Powiatowej Świetlicy Środowiskowej przy ul. św. Ducha 5 od pon-pt 9.00 -16.00 tel. 533409934.

Tu możesz zabrać

Zbierane będą ubrania, buty, torebki, koce, pościele, zabawki, pluszaki, książki, płyty CD i DVD, gry planszowe, puzzle, sprzęt elektroniczny, sprzęt kuchenny, wyposażenie domu, biżuteria i inne w tym kwiaty ale te będą odbierane 19 stycznia od godziny 10.00 w Zajezdni Kultury. Garażówkę  19 – 20 – 21 stycznia poprowadzą wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie  i Senioralnego Centrum Wolontariatu Senioralnego Centrum Wolontariatu oraz Fundacja ANIMACJA.