Nowoczesna Hala Montażu Komponentów otwarta – na otwarcie, najnowocześniejszej hali w Polsce, zjechali liczni goście m.in. radca ambasady Japonii w Polsce.
Tradycja i nowoczesność
Firma FAMOT Pleszew S.A. zatrudnia ponad 700 osób a jej początki sięgają roku 1877.
Famot, niegdyś „Obrabiarki” czy „Fabryka Automatów Tokarskich” to największy pracodawca w Pleszewie. Wciąż się rozwija i powiększa. W ciągu zaledwie 12 miesięcy, na terenach dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego a potem „komunalki”, powstała Nowoczesna Hala Montażu Komponentów, które są wykorzystywane w produkcji około 50 typów obrabiarek sprzedawanych na całym świecie – mówił podczas otwarcia hali prezes Mariusz Derbich.
Z Pleszewa w świat
Pleszewska fabryka produkuje 2000 obrabiarek systemu automatyzacji, które są sprzedawane na całym świecie. Dzięki nowej hali będzie można wyprodukować 2500 komponentów, 3000 zespołów i wiele innych części. Prezes podkreślał, że będą też tu produkowane szafy elektryczne specjalizowane o wysokim stopniu zaawansowania. Mówił, że dla Famotu jest to ogromny skok do przodu.
Nowoczesna i ekologiczna
Nowa hala należy do najnowocześniejszych w Polsce, ma około 5 000 m². Jest ekologiczna i przyjazna środowisku, posiada na dachu instalację fotowoltaiczną, która zmniejsza zużycie energii o 26 proc. Jest wyposażona w nowoczesne systemy chłodzenia i ogrzewania.
Goście z bliska i z daleka
Famot jest częścią grupy DMG Mori – japońskiej firmy, która jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Tokio. Dlatego na oficjalnym otwarciu hali był obecny radca Ambasady Japonii w Polsce. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Podkreślał, że Famot daje pracę wielu pleszewianom. Zaś podatek od nieruchomości zasila budżet Miasta i Gminy Pleszew.
Czytaj też:
Open Hause – czyli dni otwarte w firmie FAMOT
Famot otwarty na kształcenie młodych pleszewian