Pleszewski szpital będzie szczepił

Avatar photoIrena Kuczyńska23 grudnia 20202min
szpital2.jpg

Pleszewskie Centrum Medyczne zgłosiło gotowość do udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19 i tym samym zostało wpisane na listę tzw. szpitali węzłowych.

Znaczy to, że będą się mogli tam zaszczepić nie tylko pracownicy placówki i inni usługodawcy medyczni pracujący dla pleszewskiego szpitala ale też inne osoby w kolejnych etapach programu Ministerstwa Zdrowia. Z końcem grudnia ruszą szczepienia pracowników szpitala.

Chcemy ułatwić personelowi szpitala a w przyszłości wszystkim mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do szczepień, stąd decyzja o przystąpieniu Pleszewskiego Centrum Medycznego do udziału w Narodowym Programie Szczepień – podkreśla prezes PCM Błażej Górczyński.

Do 20 grudnia decyzję o szczepieniu podjęło 477 pracowników medycznych i niemedycznych zatrudnionych w pleszewskim szpitalu. Zdaniem prezesa, to bardzo dużo, zważywszy na fakt, że pracuje w nim 530 osób na etatach a współpracuje na stałe blisko 200 osób, które mogą zaszczepić się również w innych miejscach swojej pracy. Prezes dodaje, że terminy zapisów na szczepienia przedłużono do 28 grudnia.

Chęć zaszczepienia w pleszewskim szpitalu wyrazili też pracownicy innych podmiotów medycznych z Pleszewa i powiatu m.in. z przychodni, aptek, punktów aptecznych. W planach jest szczepienie pracowników sanepidu, domów pomocy społecznej. Szczepienia pracowników szpitala zaplanowano na koniec grudnia, oczywiście po zakwalifikowaniu pod kątem medycznym.

Pracownicy szpitala zostaną zaszczepieni na oddziałach, osoby spoza szpitala w oddzielnym pomieszczeniu przy wejściu na SOR. Po zakończeniu etapu „0” rozpoczną się szczepienie powszechne. Warto dodać, że swój personel szczepią też szpitale w Ostrowie i w Kaliszu, gdzie ruszy także szczepienie powszechne.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska