Podejrzani o zabójstwo usłyszeli zarzuty

Irena Kuczyńska2 sierpnia 20212min
Wspólnie i w porozumieniu dokonali zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura postawiła zarzuty trzem podejrzanym o zamordowanie 43 - latka na ogródkach działkowych
Morderstwo.jpg

W niedzielę wieczorem 43 – letni mieszkaniec Pleszewa został zamordowany na ogrodzie działkowym.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 17 i 21 lat oraz kobietę 26 – letnią. Wszyscy są mieszkańcami Pleszewa – potwierdziła radiu Centrum st. asp. Monika Kołaska oficer prasowy KP Policji w Pleszewie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meller powiedział radiu Centrum, „że szczegółowe oględziny zwłok wykazały iż ofiara doznała szeregu obrażeń ciała, w tym wielu ran kłutych”. Uderzenia zadawane były zarówno rękami, nogami, jak i przy użyciu ostrego narzędzia i innych przedmiotów znajdujących się na działce.

Szczegóły TUTAJ

W poniedziałek od rana trwały czynności i ustalenia, w tym wizja lokalna, które “uprawdopodobniły w stopniu znacznym udział podejrzanych w wyjątkowo brutalnym  czynie” – powiedział Maciej Meller – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie postawiła zarzuty trzem osobom podejrzanym o morderstwo 43 – letniego pleszewianina.  Zarzuty usłyszała 26 – letnia kobieta, 21- letni mężczyzna i 17 – letni mężczyzna.  Zdaniem rzecznika Mellera “wspólnie i w porozumieniu dokonali oni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i wyjątkową agresją”.

W ramach dalszych czynności śledczych opracowywane są wnioski do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

W przypadku 26 – latki i 21 – latka prokuratura wnioskuje o karę dożywotniego pozbawienia wolności. W przypadku 17 – latka jest wniosek o 25 lat pozbawienia wolności.