Połowa ronda gotowa

Avatar photoIrena Kuczyńska22 czerwca 20203min
czolo-5.jpg

Trwają prace przy budowie pierwszego w Pleszewie dużego ronda na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego, Bogusza i Targowej. Gotowe ma być w październiku a zaawansowanie prac fachowcy szacują na 50 procent.Prace rozpoczęły się w marcu, szczegóły inwestycji można znaleźć  TUTAJ

Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie Grzegorz Knappe potwierdził radiu Centrum, że pod przyszłym rondem została już rozdzielona kanalizacja ogólnospławna na deszczową i sanitarną, wymieniono też wszystkie rury wodociągu. PK odtworzy jeszcze nawierzchnię jezdni na ul. Słowackiego i Bogusza, które naruszyło podczas przebudowy infrastruktury podziemnej.
Kilka dni temu na teren budowy weszła ekipa, która zbuduje rondo. Powstanie ono kosztem kawałka parku miejskiego, niewielkiego placyku przy zbiegu ulic Bogusza i Słowackiego przy siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz placu przed marketem ILA.
Kilka dni temu na teren budowy weszła ekipa, która zbuduje rondo. Stanie się to kosztem kawałka parku miejskiego, niewielkiego placyku przy zbiegu ulic Bogusza i Słowackiego przy siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz placu przed marketem ILA.
Do ronda dochodzi też modernizowana przez miasto ulica Targowa. Ten kawałek Pleszewa do października będzie nieprzejezdny, bo zakończenie prac przy przebudowie Targowej i budowie ronda z oświetleniem i nasadzeniami 60 drzew oraz 2600 krzewów zaplanowano na 9 października – poinformowała radio Centrum Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew.

Koszt przebudowy Targowej z rondem sięga 4 100 000 złotych, ale miasto otrzyma
2 300 000 zł dotacji z Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz wsparcie finansowe powiatu, zgodne z porozumieniem.
Warto dodać, że na ten rok zaplanowano też przebudowę kanalizacji w ulicy Sienkiewicza oraz Ogrodowej. Jest to realizowane etapami, tak żeby nie zablokować ruchu w mieście.
RADIO CENTRUM  50 % ronda


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska