Rusza budowa ronda w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska24 lutego 20205min
Rondoczolo.jpg

W marcu rusza przebudowa ulicy Targowej w Pleszewie połączona z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Targowej, Słowackiego i Bogusza. Drzewa w parku już wycięto.

Prace rozpoczną się od rozdziału kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową – powiedział radiu Centrum zastępca burmistrza Pleszewa Andrzej Jędruszek.
Budowa ronda pochłonie część parku i niewielki zielony placyk u zbiegu Bogusza i Słowackiego. Drzewa zostały już wycięte. Rozpocznie się od przebudowy kanalizacji i infrastruktury podziemnej na Targowej i samym rondzie, co jest zadaniem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.
W maju na plac budowy wejdzie wyłoniona w przetargu firma budująca drogi. To zadanie realizuje UMiG Pleszew. Targowa otrzyma nową jezdnię od małego ronda na skrzyżowaniu z Malińską do nowego dużego ronda przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej, chodniki po obu stronach i wyremontowany przejazd kolejowy. Koszt inwestycji może sięgnąć 4 200 000 złotych, ale miasto otrzyma dotację z Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz wsparcie finansowe powiatu, zgodne z porozumieniem. O planach przebudowy ulicy Targowej TUTAJ

Warto dodać, że na ten rok zaplanowano też przebudowę kanalizacji w ulicy Sienkiewicza oraz Ogrodowej. Prezes PK Grzegorz Knappe zapewnia, że będzie to realizowane etapami, tak żeby nie zablokować ruchu w mieście.
Tymczasem trwają prace przy budowie łącznika pomiędzy Kolejową – o jej modernizacji TUTAJ i Targową, której modernizacja się rozpocznie w marcu. O budowie łącznika i zagospodarowaniu terenu przy torach TUTAJ

Radio Centrum Zbudują rondo


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska