Pomoc dla Ukrainy organizuje Fundacja Sióstr św. Dominika

Irena Kuczyńska25 lutego 20225min
Zbiórkę darów na pomoc dla mieszkańców Ukrainy prowadzi Fundacja Sióstr św. Dominika w Broniszewicach. Z najbiedniejszymi, z tymi, którzy nie mają siły uciekać z kraju ogarniętego wojną, zostały siostry dominikanki.
Fundacja-Siostr-sw.-Dominika.jpg

Siostry Dominikanki zostały w Żółkwi i w Czortkowie , gdzie prowadzą  Punkt Pomocy Humanitarnej i placówki opiekuńcze dla dzieci. I tam płynie pomoc dla Ukrainy.

Bus od WOŚP wyruszył na wschód

W piątek, w kierunku granicy wschodniej, wyruszył z Broniszewic bus pełen darów dla Ukrainy, zebranych spontanicznie wśród mieszkańców Broniszewic i Czermina, pracowników Domu Chłopaków, którzy między sobą zebrali 2000 zł na zakup niezbędnych produktów oraz żywności zebranej w Pleszewie i okolicy przez Fundację Brad of Life w Pleszewie. Busa, tego samego, który Dom Chłopaków otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poprowadził Filip Tumiński – pracownik Fundacji Sióstr św. Dominika. Na granicy produkty zostały przeładowane do samochodu dominikanek, które mieszkają na Ukrainie i chcą zostać z podopiecznymi.

Daniel z Domu Chłopaków, siostra Ewa, siostra Tymka, Konrad Świderski
Co jest potrzebne?

Siostry planują, że taki bus z pomocą dla Ukrainy, pojedzie z Domu Chłopaków w Broniszewicach ku granicy, dwa razy w tygodniu. Najbliższy w poniedziałek, więc trzeba zebrać dary m.in. żywność długoterminową, zupki chińskie, makarony, kawę, herbatę, ładowarki solarne, baterie alkaliczne, butle gazowe turystyczne z palnikami, tabletki do uzdatniania wody, środki opatrunkowe, chusteczki nawilżane, konserwy,  suchą karmę dla psów – wylicza .Sylwia Szymańska z Fundacji Sióstr św. Dominika.

Tam możesz oddać dary

Dary można przynosić do Centrum Wolontariatu w Pleszewie przy ul. św. Ducha od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku, do Domu Chłopaków w Broniszewicach, do UG w Czerminie  i do szkoły w Broniszewicach, zaś w najbliższy poniedziałek pomiędzy 8.00 a 8.45 do hali sportowej w Pleszewie przy Trójce w Pleszewie. Dary odbiera też Spóldzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w swojej siedzibie przy ul. Reja.

Pieniądze na zakup produktów można wpłacać na konto Fundacji Sióstr św. Dominika z dopiskiem UKRAINA!
PEKAO SA : 91 1240 4722 1111 0010 7641 5479  www.fundacjadominikanek.pl

Wojna na Ukrainie

Przypomnijmy, że 24 lutego 2022 roku nad ranem rosyjskie czołgi wjechały do Ukrainy, więc cały świat zamarł. Ukraińcy walczą o niepodległość swojej ojczyzny. Kobiety i dzieci uciekają do Polski. Ukraińcy w Polsce są przerażeni.

Wojna na Ukrainie przeraża Ukraińców, którzy żyją w Pleszewie

Tymczasem, o tym, że wielu Rosjan popiera Władimira Putina, mówi pleszewianin. Sławomir Kowalski od 19 lat pracuje w polskiej firmie w Moskwie więc ma wiedzę o tym, co myślą Rosjanie.

Pleszewianin z Moskwy o ataku na Ukrainę

 

Można też wesprzeć zrzutkę, organizowaną na rzecz parafii, w której pracuje pleszewianin ks Damian Pankowiak ze zgromadzenia Salwatorianów. Ksiądz został ze swoimi parafianami i trzeba im pomóc!

Link do zrzutki Pomoc dla parafii na Ukrainie