Poradnia kardiologiczna w nowej lokalizacji, bez schodów

Irena Kuczyńska5 października 20212min
Ważna informacja dla pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego z powiatu pleszewskiego. Poradnia kardiologiczna w Pleszewskim Centrum Medycznym od 1 października zmieniła swoją lokalizację. Z najwyższego piętra została przeniesiona do oddzielnego, parterowego budynku,  po byłej poradni uzależnień. Poprawi się komfort leczenia pacjentów - podkreśla Błażej Górczyński - prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.
kardio2czolo.jpg

Do tej pory poradnia dla “sercowców” znajdowała  się na czwartym piętrze głównego budynku pleszewskiego szpitala. Nie była modernizowana, bo zarząd szpitalnej spółki rozważał zmianę lokalizacji. Po pierwsze dlatego, że nie planowano remontu kondygnacji, na której działała a także po to, żeby zwiększyć komfort pacjentów z chorobami serca.

Najlepszym rozwiązaniem było zaadaptowanie budynku po byłej poradni leczenia uzależnień na parterze, która z kolei została przeniesiona w okolice dawnej poradni chirurgicznej. Zmiana lokalizacji poradni kardiologicznej nie wymagała większych nakładów finansowych.

Od 1 października do dyspozycji pacjentów oddano trzy gabinety lekarskie, sekretariat, poczekalnię z dwoma toaletami, w tym jedną dla osób na wózkach,  zaś dla personelu pomieszczenie socjalne i magazyn. Znajdująca się na parterze poradnia posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Poradnia kardiologiczna w Pleszewskim Centrum Medycznym jest elementem kompleksowej opieki kardiologicznej. Jest tu też pracownia hemodynamiki, na którą trafiają pacjenci z zawałem, jest oddział kardiologiczny oraz oddział rehabilitacji kardiologicznej dla pacjentów po tzw. ostrych zespołach wieńcowych.