Poradnik dla seniora na czas pandemii

Avatar photoIrena Kuczyńska14 listopada 20203min
Poradnik-czolo.jpg

Z myślą o osobach powyżej 70. roku życia, o samotnych i niepełnosprawnych mieszkańcach Miasta i Gminy Pleszew wydano jesienną edycję Poradnika dla seniora.

Dystrybuowaniem dwustronnej ulotki zajmują się harcerze, wolontariusze a na wsiach sołtysi. Chodzi o to, żeby w tym trudnym czasie pandemii nikt nie czuł się samotny i opuszczony – podkreśla burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Ulotek jest prawie 1000. Trafią do seniorów mieszkających samotnie, w tym do małżeństw  po siedemdziesiątce samotnie zamieszkujących ale też do osób niepełnosprawnych, których epidemia zatrzymała w domu. Pamiętajcie o tym, że nie jesteście sami – zapewnia burmistrz Arkadiusz Ptak.
W ulotce  można znaleźć informację  o tym, gdzie można szukać pomocy w zrobieniu zakupów, kupnie leków, wyprowadzeniu psa czy załatwieniu nie cierpiącej zwłoki sprawy urzędowej. Ale nie tylko ważne telefony do instytucji, które pomogą czy wesprą samotnego seniora rozmową, znajdują się na ulotce.
Jest tam też przypomnienie o zachowywaniu dystansu, dezynfekcji i myciu rąk, wietrzeniu mieszkania, nawadnianiu organizmu i zdrowym odżywianiu. Zamieszczono  też ostrzeżenie przed wpuszczaniem obcych do mieszkania,  przelewaniem pieniędzy na niewiadome konta, wiarą w talizmany i herbatki, które „mogą chronić przed koronawirusem”.
Ulotka zawiera  zachętę do nawiązania kontaktu z najbliższymi sąsiadami, wzięcia ich numeru telefonu i w sytuacji dla siebie niebezpiecznej, dzwonienia do nich o pomoc. Dodam jeszcze, że w swoim domu, na widocznym miejscu, warto mieć numery telefonów do swoich bliskich. Dystrybucja ulotek już się rozpoczęła. Seniorzy 70+ znajdą je w swoich skrzynkach pocztowych. Można je też pobrać ze strony pleszew.pl i rodzicom lub dziadkom al bo starszym sąsiadom, wydrukować.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska