Posadzą pół tysiąca drzew

Avatar photoIrena Kuczyńska14 czerwca 20192min
mapa-Kopiowanie-1280x920.jpg

Pół tysiąca drzew pojawi się jesienią w Pleszewie.

Lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, grusze drobnoowocowe, klony czerwone, wiśnie japońskie i platany oraz bzy zostaną posadzone w różnych częściach miasta m.in. w parku miejskim, w Plantach ale też na rynku.

Najwięcej będzie lip drobnolistnych, bo aż 316. Nie będą to małe drzewka ale sadzonki o wysokości do 250 cm i średnicy pnia 20 do 25 cm. Lipy staną w Rynku, przy modernizowanej drodze z Pleszewa do Korzkiew, przy Wierzbowej, przy Szpitalnej.

Ulicę Glinki ozdobi 25 dębów szypułkowych. Klony czerwone będą rosły przed stadionem przy ulicy Wojska Polskiego, przy Wierzbowej i Kasztanowej a graby pospolite przy ulicy Malinie. Trzy czerwone kasztanowce trafią do parku miejskiego.

Drzewa będą posadzone też przy uliczkach starówki pleszewskiej Bojanowskiego, Kraszewskiego, Tyńcu i być może przy Panieńskiej, aktualnie rozkopanych na czas modernizacji kanalizacji. 200 drzew znajdzie swoją lokalizację przy Kolejowej i nowym łączniku pomiędzy Kolejową i Ogrodową.

Część nasadzeń sfinansuje Famot, który wyciął drzewa pod swoją budowę. Na posadzenie drzew w rynku wydał zgodę konserwator zabytków. Wizja zadrzewienia miasta powstała w wydziale ochrony środowiska UMiG Pleszew.

Źródło RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska