Powiat z przyrostem

Avatar photoIrena Kuczyńska5 lutego 20182min
kacper_gradecki-poprawiony.jpeg

W powiecie pleszewskim wciąż jeszcze jest przyrost naturalny dodatni. Najwięcej dzieci rodzi się w gminie Dobrzyca, najmniej w gminie Chocz.

Julka w "bodziaku" z herbem

Z analizy przeprowadzonej przez jeden z lokalnych tygodników wynika, że tylko w dwóch gminach mniej się ludzi rodzi niż umiera.

I tak w 2017 roku w mieście i gminie Pleszew przyszło na świat 295 noworodków, a 306 osób zmarło. Także w gminie Chocz w minionym roku więcej osób odeszło niż się urodziło.

W gminie Gizałki od lat liczba urodzeń i zgonów się równoważy, najwyżej różnice dotyczą jednej osoby. W pozostałych gminach w 2017 roku więcej osób się urodziło niż zmarło.

W gminie Dobrzyca urodzeń było dwa razy więcej niż zgonów, podobnie w gminie Czermin. W gminie Gołuchów odnotowano 158 urodzeń i 94 zgony.

Pleszewskie statystyki, nie przekładają się, niestety, na dane ogólnokrajowe. W Polsce nadal więcej osób umiera niż się rodzi.

Miasto i Gmina Pleszew każdego narodzonego pleszewiaczka obdarowuje „bodziakiem” z herbem. Portrety dzieciaków w tym linku http://pleszew.pl/nowi-mieszkancy-pleszewa/

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-pleszew-z-przyrostem.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska