“Pożegnanie dobrej zmiany” czyli mecenas Jacek Dubois w Pleszewie i Ostrowie Wlkp.

Irena Kuczyńska6 maja 20234min
W najbliższy piątek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbędzie się spotkanie z mecenasem Jackiem Dubois - adwokatem, obrońcą w wielu sprawach karnych.
345422012_918145992735556_3493940387688843521_n-2.jpg

 

Podczas spotkania odbywać się będzie promocja jego najnowszej książki “Pożegnanie dobrej zmiany”. Nazajutrz podobne spotkanie odbędzie się w Ostrowie Wlkp. Są to kolejne spotkania w ramach Klubów Praworządności, które są częścią projektu Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA Rządy Prawa Wspólna Sprawa.

Klub praworządności zwiększy obywatelską świadomość

Prelekcja

W Pleszewie spotkania odbywają się w bibliotece, w Ostrowie Wlkp. w n-klubie  Sztuka i Edukacja przy ul. Królowej Jadwigi 10. W piątek w Pleszewie o 18.00, w sobotę w Ostrowie Wlkp.o 10.00, gościć będzie  mecenas Jacek Dubois – znany adwokat, obrońca w wielu sprawach karnych ale też pisarz – autor m.in. zbiorów opowiadań „Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości” oraz „Linia obrony i inne opowiadania kryminalne”. Podczas spotkania  przybliży temat „Czy adwokatom zależy na praworządności?” Wypromuje też książkę “Pożegnanie dobrej zmiany”

Promocja książki

Przy okazji odbywać się będzie przedpremierowa promocja najnowszej książki Jacka Dubois’a “Pożegnanie dobrej zmiany”, która oficjalnie będzie w sprzedaży dopiero od 17 maja. Cztery niezwykle kąśliwe, ironiczne, pełne czarnego humoru opowiadania, w których autor – znany ze swojego ciętego i niezwykle błyskotliwego języka, rozprawia się z obecnym światem „wielkiej” polskiej polityki. Przedstawia nam go w krzywym zwierciadle, nie zostawiając suchej nitki na nikim.  Tom opowiadań opatrzył wstępem znany komik – Robert Górski