Pożegnanie z choinką

Avatar photoIrena Kuczyńska16 stycznia 20202min
choinka.png

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pleszewie od kilku dni odbiera żywe choinki.

Do środy dostarczono tu około 50 choinek a pleszewianie wciąż dowożą nowe drzewka, które zostaną poddane recyclingowi – mówi Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie, które odbiera od pleszewian odpady.

Święta, święta i po świętach, powoli mija okres Bożego Narodzenia, żegnamy choinki. żywe drzewka należy odwieźć do PSZOK przy ulicy Fabrycznej, gdzie od kilku dni stoi specjalny zielony kontener przeznaczony właśnie na drzewka.
Prezes PK Grzegorz Knappe stwierdza z zadowoleniem, że pleszewianie nauczyli się już postępowania z choinkami po świętach i je przywożą. Na osiedlach spółdzielni mieszkaniowej żywe drzewka należy stawiać pod wiatami z kontenerami na odpady, wtedy zostaną odwiezione – mówi prezes SMLW – Monika Falk – Filipowicz.
Zielone choinki, po odwiezieniu do instalacji w Jarocinie, zostaną zmielone, skompostowane i wykorzystane w rolnictwie. Z choinkami sztucznymi, jeśli trzeba je wyrzucić, postępujemy podobnie, duże wywieźć trzeba do PSZOK, mniejsze wsadzić do kontenera z odpadami zmieszanymi. Ich raczej nie da się już na nic przerobić.

Radio Centrum Pożegnanie z choinką


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska