Prace na budowie wyłączą z ruchu ulicę Poznańską i Bogusza

Irena Kuczyńska29 sierpnia 202211min
We wtorek i w środę, wyłączone z ruchu będą fragmenty ulic Bogusza i Poznańskiej w Pleszewie, co ma związek z budową obiektu mieszkalno - handlowego, który powstaje w mieście u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza.
20220828_110258.jpg

 

Ma to związek z demontażem ścianek szczelnych, które zabezpieczały wykopy przed osuwaniem się ziemi. Prace na budowie obiektu mieszkalno – usługowego przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Mały plac budowy

Inwestycja w centrum miasta to duże przedsięwzięcie logistyczne. W zasadzie powierzchnia placu budowy pokrywa się z powierzchnią budynku, który powstaje. Miejsca wystarczyło tylko na ustawienie dźwigu i niezbędnych kontenerów. Obok przebiega ruchliwa droga na osiedle bloków przy Reja, krzyżująca się z równie ruchliwą ulicą Poznańską.

Piwnice gotowe

Zakończono już prace na poziomie piwnic, gdzie powstanie podziemny parking na samochody osób, które mieszkania wynajmą. Zalany jest strop nad piwnicą i można demontować szczelne ścianki, które zabezpieczały wykopy przed osuwaniem się ziemi.

budowa w trakcie
Wyłączenie z ruchu

W związku z tym, we wtorek, 30 sierpnia, będzie wyłączona z ruchu ulica Poznańska – od skrzyżowania z ulicą Bogusza do wysokości budynku kina Hel.  Natomiast w środę, 31 sierpnia – ulica Bogusza – od skrzyżowania z ulicą Poznańską do skrzyżowania z ulicą Modrzewskiego.

Koniec robót za rok

Budynek mieszkalno – usługowy, który powstaje na miejscu “kamienicy po Sąginie” i domu kultury, ma być gotowy we wrześniu 2023 roku. Do wynajęcia będzie 21 mieszkań czynszowych różnej wielkości. 

Więcej: Mieszkania na wynajem w ścisłym centrum Pleszewa

Budowa z dotacją
Inwestycję realizuje MiG Pleszew, korzystając z dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt 9 300 000 zł – w tym było burzenie starych budynków. Dotacja sięgająca 8 000 000 zł, nie dotyczy lokalu użytkowego na parterze budynku.