Przedostatnie absolutorium Adamka

Avatar photoIrena Kuczyńska26 czerwca 20182min
Marian-Adamek.jpg

Burmistrz Pleszewa otrzymał  absolutorium za rok 2017. Jest to 21. absolutorium Mariana Adamka, który w 1997 roku został burmistrzem między innymi dlatego, że jego poprzednik absolutorium od radnych nie otrzymał.

W ciągu 21 lat tylko raz absolutorium wisiało na włosku. Gdyby ówczesnej opozycji udało się pozyskać głos jeszcze jednego radnego, Marian Adamek absolutorium by nie otrzymał. Zgodnie z ustawą w przypadku absolutorium wymagane jest poparcie bezwzględnej większości radnych.

Andrzej Jędruszek, Arkadiusz Ptak, Marian Adamek

W tym roku poszło gładko. Tylko jeden radny był przeciwny „rozgrzeszeniu” Mariana Adamka, dwóch wstrzymało się od głosu.

Przed burmistrzem jest jeszcze jedno absolutorium – w czerwcu 2019 roku. To on – chociaż nie będzie już burmistrzem, będzie odpowiadać za gospodarowanie publicznymi pieniędzmi w okresie od stycznia 2018 roku do dnia, w którym kadencja wygaśnie.

Z kilku tygodni końcówki roku 2018 będzie rozliczony nowy burmistrz wybrany w listopadowych wyborach.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Marian Adamek nie będzie startował w najbliższych wyborach.https://irenakuczynska.pl/adamek-juz-chce/. Od 2002 roku zawsze je wygrywał.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-absolutnie.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska