Przedszkola czekają na dzieciaki

Avatar photoIrena Kuczyńska15 lutego 20202min
Przedszkole-Słoneczne-Pleszew.jpg

Trwają zapisy do pleszewskich publicznych przedszkoli. „W Bajce”, „Słonecznym”, „Misiu Uszatku” „Jedyneczce” i w Marszewie w sumie jest 635 miejsc.

Przedszkole ma prawie każda wioska w gminie Pleszew. Są też przedszkola prywatne. Miejsc dla dzieci nie zabraknie, chociaż może niekoniecznie w tym przedszkolu, które sobie rodzice wybiorą.

Kiedyś dziecko chodziło do przedszkola położonego najbliżej miejsca zamieszkania. Teraz często rodzice zostawiają dziecko w przedszkolu najbliżej miejsca pracy i po drodze ja zabierają, chociaż pierwszeństwo ma zawsze dziecko z miasta i gminy Pleszew

Zapisy na nowy rok szkolny rozpoczynają się od dzieci, które już w przedszkolach są. Rodzice do 19 lutego muszą zadeklarować, że maluchy pozostaną, co nie zawsze jest oczywiste. Zapisy nowych przedszkolaków rozpoczną się 24 lutego, kiedy już będzie wiadomo, ile w poszczególnych przedszkolach jest miejsc.

Wniosek składać się będzie przez internet na platformie utworzonej przez UMiG Pleszew. 30 marca pojawią się tam listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Postępowanie uzupełniające potrwa od 15 do 24 kwietnia.

Dla wszystkich dzieci raczej miejsc w przedszkolach wystarczy, zdarzyć się może propozycja umieszczenia dziecka z Pleszewa np. w przedszkolu w Lenartowicach, Kowalewie czy Marszewie. A za rok można aplikować o miejsce w przedszkolu wybranym.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska