Przestrzenie własne – nowa wystawa w Powozowni

Avatar photoIrena Kuczyńska22 marca 20215min
czolo-3.jpg

Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie zachęca do zwiedzania najnowszej wystawy. Tym razem w sali wystaw czasowych w Powozowni trzej artyści skupieni w Galerii 33 w Ostrowie Wlkp. prezentują wspólną instalację zatytułowaną „Przestrzenie własne”.

Znalazły się na niej prace , które powstały w ciągu trzech ostatnich lat. Wystawa będzie eksponowana do końca maja.

Swoje przestrzenie własne prezentują w przestrzeni Powozowni w Ośrodku Kultury Leśnej trzej artyści skupieni  w Galerii 33 z Ostrowa Wlkp. : Natalia Wegner, Krzysztof Ryfa i Marian Małecki vel TSET. W folderze przygotowanym na okoliczność otwarcia wystawy przez Natalię Wegner, czytamy, że ” Marian Małecki rozbił ażurowe konstrukcje-namioty, na których rozpiął twarde, charakterystyczne w kolorze tkaniny pokryte tajemniczymi figurami i wizerunkami. Chęć ich odczytania skłoni do wejścia w obręb instalacji, zajrzenia do jej wnętrza niczym do pokrytej freskami jaskini.

Wokół tego, na ścianach  wokół pojawiły się obrazy wyżej wspomnianego artysty oraz Krzysztofa Ryfy i Natalii Wegner. „Przynależna blejtramom i papierowi płaskość, zostanie przełamana, jeśli widz zechce podążyć za śladem pędzla, szpachli w głąb wyobrażonych, ocalonych w pamięci widoków, zakotwiczonych w realnym świecie. Świadczą o tym wmontowane w malaturę  fragmenty kory, patyki, kamienie. Wydarty pasek papieru, dodany do kompozycji, okaże się naraz wyznacznikiem przestrzeni, szpalerem dalekiego lasu (…) – pisze Natalia Wegner.

Zajrzyjmy zatem w głąb trójwymiarowych obrazów Mariana Małeckiego, podążmy za pędzlem i szpachlą Natalii Wegner i Krzysztofa Ryfy w głąb widoków zakotwiczonych w realnym świecie. Otwarta w czwartek przez dyrektora OKL-u Benedykta Roźmiarka  ekspozycja będzie obecna w Powozowni do końca maja.

Film z otwarcia wystawy TUTAJ

Źródło  RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska