Przybywa pacjentów na oddziale covidowym

Avatar photoIrena Kuczyńska21 listopada 20212min
czolo-1.jpg
Aktualnie na oddziale covidowym pleszewskiego szpitala leczy się 35 pacjentów, z czego jedna była w sobotę pod respiratorem. Oddział liczy 50 łóżek, w tym 3 respiratorowe oraz 4 łóżka obserwacyjne.

 

Pleszewski oddział zlokalizowano w wolnej przestrzeni szpitalnej i nie ogranicza działalności innych oddziałów. Dla zatrudnionych na oddziale medyków jest to praca ponadwymiarowa – podkreśla rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego Ireneusz Praczyk.

W szczycie pandemii łóżek covidowych było w pleszewskim szpitalu 80, teraz jest 50, ale nie było dotąd pełnego obłożenia, pacjentów bywa od 35 do 40.

Z informacji przekazanych radiu Centrum przez Ireneusza Praczyka wynika, że 75 procent pacjentów na oddziale covidowym to osoby niezaszczepione.

Wśród zaszczepionych – ciężki przebieg choroby mają osoby, które były szczepione dawno i nie przyjęły dawki przypominającej.
A zainteresowanie szczepieniami w Pleszewie spadło.

Chociaż wśród 250 osób zgłaszających się tygodniowo do szczepień w pleszewskim szpitalu, aż 75 procent to pacjenci przyjmujący trzecią dawkę.

Zainteresowanie pierwszą dawką jest niewielkie. Wśród 1000 szczepiących się w miesiącu, zaledwie co czwarta osoba szczepi się po raz pierwszy.

Kolejek praktycznie nie ma, szpital szczepi raz albo dwa razy w tygodniu w zależności od liczby zgłaszających się na szczepienie.

Czwarta fala covida spowodowała zawieszenie odwiedzin w Pleszewskim Centrum Medycznym. W bardzo szczególnych okolicznościach, np. w przypadku pożegnania, w ścisłym reżimie sanitarnym, rodzina może na oddział wejść ale wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego – wyjaśnia Ireneusz Praczyk.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska