„Punkt dla Ciebie” czyli dla osób przed trzydziestką uruchamia Powiatowy Urząd Pracy

Avatar photoIrena Kuczyńska6 czerwca 20233min
2-2.jpg
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie zostanie wydzielona przestrzeń dla osób do 30 roku życia - bezrobotnych, poszukujących pracy oraz uczniów najstarszych klas szkół średnich.

 

Na projekt „Punkt dla Ciebie” urząd pozyskał prawie 1 200 000 złotych. Z doradztwa, staży, kursów, studiów podyplomowych skorzystać może 60 osób – powiedział radio Centrum Piotr Janiak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie

Od lewej Sylwia Wołowicz – Wolińska, Anna Dąbkiewicz i Piotr Janiak w pomieszczeniach, gdzie powstanie Punkt dla Ciebie
Dla młodych bezrobotnych

Na liście bezrobotnych w powiecie pleszewskim jest 800 osób, w tym co trzeci nie przekroczył trzydziestki. To z myślą o nich ale też o pełnoletnich uczniach najstarszych klas szkół średnich pleszewski urząd organizuje „Punkt dla Ciebie” – w wydzielonej przestrzeni, z oddzielnym wejściem, w siedzibie PUP przy ul. Wyspiańskiego. Koordynatorem projektu będzie Anna Dąbkiewicz.

Anna Dąbkiewicz – koordynatorka projektu Punkt dla Cieb ie
Projekt na 60 osób

Na młodych bezrobotnych i poszukujących pracy, zainteresowanych stażem i doradztwem, czekać będzie tutor zawodowy – Sylwia Wolińska – Wołowicz. To ona pomoże staż znaleźć i skorzystać z możliwości nabycia nowych umiejętności. W projekcie „Punkt dla Ciebie” , na który Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie pozyskał 1 198 000 złotych, może wziąć udział 60 osób.

 

Kasa na start i stypendium

W ramach projektu będzie udzielonych 1000 konsultacji, także przez psychologów, doradców zawodowych, prawników. Osoba zakwalifikowana do odbycia stażu otrzyma na start (bilety, paliwo) 1800 zł a podczas stażu stypendium w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Start we wrześniu

Projekt startuje we wrześniu tego roku i potrwa do końca roku 2024. Firma przyjmująca na staż musi zapewnić stażyście zatrudnienie po stażu, przynajmniej przez miesiąc. Ale im dłużej zapewni pracę, tym więcej punktów otrzyma wniosek. „Punkt dla Ciebie” startuje 1 września, będzie czynny codziennie w godzinach pracy PUP, w środy do 20.00 i dodatkowo w soboty. Partnerem PUP w realizacji projektu jest Fundacja Animacja.

Warto dodać, że Kompaktowa młodzież program pilotażowy dla młodych bezrobotnych zrobił furorę w Polsce.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska