Innowacyjny pleszewski projekt zrobił furorę w stolicy

Avatar photoIrena Kuczyńska13 grudnia 20223min
2.jpg
Autorski, pilotażowy program "Kompaktowa młodzież"  realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, może być wdrażany w całej Polsce.

 

Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie dzielili się  doświadczeniami na konferencji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej:Kompaktowa młodzież program pilotażowy dla młodych bezrobotnych

Zatrzymać młodych

Pleszewski projekt „Kompaktowa młodzież” jest nowatorski a dotyczy osób przed 30. rokiem życia. Chodzi o to, żeby nie wyjeżdżały z Pleszewa do większych miast, tylko próbowały realizować się zawodowo na miejscu – podkreśla Piotr Janiak – dyrektor PUP w Pleszewie. Program, który pleszewianie prezentowali w ministerstwie, jest realizowany w powiecie pleszewskim od dłuższego czasu. W sumie przewidziano na to 30 grantów, w tym 20 na zatrudnienie i 10  na samozatrudnienie.

Udzielić wsparcia

Pleszew, w projekcie „Kompaktowa młodzież”, zastosował odwrócenie instrumentów wsparcia funkcjonujących w ustawie o promocji zatrudnienia.  I tak zamiast realizować bon na zasiedlenie w innym  mieście, proponuje się młodym granty, zachęcające do pozostanie w powiecie pleszewskim, w tym tutoring zawodowy czyli pomoc i wsparcie na każdym etapie szukania zatrudnienia bądź tworzenia sobie miejsca pracy samodzielnie.

Kompaktowa młodzież – projekt omawia w stolicy Piotr Janiak – dyrektor PUP
Zaopiekować się młodymi

Pomysł pleszewski prezentował dyrektor Piotr Janiak – uznano go za innowacyjny także ze względu na konieczność indywidualnego zajęcia się osobami przed 30. Wiele wskazuje na to, że pleszewski projekt  będzie mieć szansę na wdrażanie w innych powiatach.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska