Punkty Szczepień Masowych w szpitalu i w hali sportowej

Avatar photoIrena Kuczyńska8 kwietnia 20218min
Punkt-Szczepień-Czolo.jpg

Od 19 kwietnia w powiecie pleszewskim  będą działać dwa Punkty Szczepień Masowych przeciwko Covid-19. Obydwa będą zlokalizowane w Pleszewie:  pierwszy to już działający punkt szczepień w Pleszewskim Centrum Medycznym, drugi – zupełnie nowy, będzie zorganizowany od podstaw w sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych.

W odpowiedzi na apel Wojewody Wielkopolskiego Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski zgłosił gotowość utworzenia w Pleszewie dwóch punktów szczepień masowych.  W obu będą działać po trzy zespoły szczepienne medyków oddelegowanych z pleszewskiego szpitala, które tygodniowo wykonają po 1200 szczepień. Jeżeli będzie dostępna większa liczba szczepionek – wtedy będą uruchamiane kolejne zespoły szczepienne – zapewnia starosta Maciej Wasielewski.

Pierwszy Punkt Szczepień Masowych już działa w Pleszewskim Centrum Medycznym w miejscu poradni internistycznej.

Drugi zostanie utworzony od przysłowiowego zera w sali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych z wejściem od ulicy Wierzbowej.  Hala ta spełnia wytyczne Ministerstwa Zdrowia i nadaje się do tego celu ze względu na łatwy dostęp dla mieszkańców, oddzielne wejście i wyjście, zaplecze sanitarne i parking. Punkt szczepień trzeba dodatkowo oznakować, podzielić na strefy, wyposażyć w sprzęt.

Prace na obiekcie już się rozpoczęły, Starostwo Powiatowe czeka na ostateczną akceptację wojewody. Otwarcie nowego punktu szczepień  w sali technikum musi być zsynchronizowane z rządowym Harmonogramem i procedurą tworzenia Punktów Szczepień Masowych. Przewidziany termin rozpoczęcia szczepień – 19 kwietnia br.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska