Rajd pojazdów zabytkowych z jazzem i bluesem

Avatar photoIrena Kuczyńska19 września 20203min
Czolo.jpg

W niedzielę na trasie Pleszew – Jarocin – Dobrzyca odbywać się będzie 12 Pleszewsko – Jarocińsko – Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych śladami rezydencji ziemiańskich w rytmie wielkopolskich rytmów młodych.

Start pojazdów w Pleszewie o godzinie 10.00 spod Zajezdni Kultury przy ul. Kolejowej

Rajd, już po raz 12. organizuje Automobiklub Ostrowski, we współpracy z samorządami Pleszewa, Jarocina oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, gdzie rajd się zakończy. Pleszewianie będą mogli autka oglądać od godziny 8.00 do 10.00 przy Zajezdni Kultury. Tam odbywać się będzie rejestracja zgłoszonych ekip i prezentacja automobili. O 10.00 wystartują one w kierunku Jarocina, gdzie będzie można je podziwiać do 14.00 na Targowisku Miejskim.
Z Jarocina o 14.00 auta wyruszą ku Dobrzycy, aby zatrzymać się w Zespole Pałacowo – Parkowym w Dobrzycy. Tam  na schodach prowadzących do Muzeum Ziemiaństwa odbędzie się ogłoszenie wyników. Nagrodzone zostanie m.in. najstarsze autko ale też załoga, której strój pasuje do czasów, w których auto zostało wyprodukowane. Ale to dopiero o 16.00. Wcześniej będzie można pojazdy ustawione w parku przed pałacem pooglądać. O 16.30 występ zespołu SUL-JAZZBAND. Muzycy stawiają na mieszankę jazzu i bluesa, połączenie tradycji z nowoczesnością. Przeniesiemy się dzięki nim do Nowego Orleanu lat międzywojennych. Rajd to  prawdziwa gratka dla miłośników zabytkowych samochodów i dobrej muzyki.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska