Rekord szczepień na Covid-19 w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska30 grudnia 20204min
Szczepienia-czoło.jpg

W Pleszewskim Centrum Medycznym padł rekord   szczepień przeciwko Covid-19. Już pierwszego dnia, czyli we wtorek 29 grudnia, szczepionki przyjęło aż 370 pracowników medycznych i niemedycznych zatrudnionych w placówce oraz osoby z innych podmiotów leczniczych.

Znaczy to,  że pleszewski szpital, w skali całego  województwa, znalazł się w czołówce  szpitali  wykonujących najwięcej  szczepień  ochronnych wśród medyków.

W sumie do szczepień przeciwko Covid-19 w pleszewskim szpitalu zgłosiło się ponad  850 osób. Blisko pół tysiąca  to załoga medyczna i pracownicy niemedyczni Pleszewskiego Centrum Medycznego, a 356 to osoby  zatrudnione w innych podmiotach leczniczych. W pierwszej transzy do placówki dotarło 450 dawek szczepionki, a kolejne są w drodze z  Agencji Rezerw Materiałowych.

Szczepienia przeciwko Covid-19 w Pleszewie

Zależy nam na tym, aby jak najszybciej zabezpieczyć  załogę szpitala przed wirusem, a w konsekwencji także  naszych  pacjentów – mówił w poniedziałek  Błażej Górczyński, prezes PCM. Plan udało się zrealizować.  Okazało się , że mobilizacja personelu zajmującego się samym wykonywaniem iniekcji, jak i tego, który chciał się poddać szczepieniu, była tak duża, że 370 osób udało się zaszczepić już pierwszego dnia– podkreśla Błażej Górczyński. 

Tym samym pleszewski szpital, znalazł się w czołówce wielkopolskich szpitali, które wykonały najwięcej szczepień ochronnych wśród medyków.

Akcja szczepień dla medyków to efekt udziału Pleszewskiego Centrum Medycznego w Narodowym Programie Szczepień. Szpital chce też ułatwić samym mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do bezpłatnych szczepień przeciwko groźnemu wirusowi, dlatego też  zgłosił gotowość do Narodowego Programu Szczepień Populacyjnych – wyjaśnia prezes PCM.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska