Remont ulicy Piaski w Pleszewie – od mostku na Nerze do Zielonej Łąki

Irena Kuczyńska4 kwietnia 20222min
Rozpoczął się remont ulicy Piaski od mostku na Nerze za cmentarzem komunalnym do skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną w Zielonej Łące. Koszt modernizacji kilometrowego odcinka drogi to 3 400 000 złotych. Jest szansa na dofinansowanie
dsc_4301_niestandardowy.jpg

 

Remont ulicy Piaski w Pleszewie rozpoczął się. Projekt przebudowy drogi, równoległej do krajowej “11”, zakłada poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę ścieżki rowerowej, chodnika, zjazdów do nieruchomości, kanalizacji deszczowej i utworzenie zielonych zakątków przy drodze, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego co znacząco poprawi bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych.

Remont ulicy Piaski w Pleszewie
Będzie dotacja

Na remont tej drogi czekali mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych w Zielonej Łące, które wciąż się rozrasta. Od remontowanej właśnie drogi odbijają liczne osiedlowe uliczki gminne.  Inwestycja ma kosztować 3 400 000 złotych. Na razie cała kwota jest zabezpieczona w budżecie powiatu pleszewskiego ale jest szansa na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju DrógRządowego, bo wniosek jest na liście rezerwowej wojewody – potwierdziła radiu Centrum Halina Meller – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych  w Pleszewie.

Remont ulicy Piaski w Pleszewie
Miasto dołoży

Dofinansowanie  może sięgnąć nawet 50 procent. Warto dodać, że do przebudowy ulicy Piaski w Pleszewie Miasto i Gmina Pleszew dokłada 30 procent do kosztów modernizacji jezdni i 50 procent do budowy chodnika. Prace drogowe na ul. Piaski są zaawansowane, finał robót zaplanowano na październik.

Czytaj też:Modernizacja pleszewskich ulic