Rozpoczęły się prace przy instalacji nowego rezonansu magnetycznego

Avatar photoIrena Kuczyńska7 listopada 20223min
9FB8793C-20CD-4646-8D33-A3CA69F6A679.jpeg
W Pleszewskim Centrum Medycznym trwają przygotowania do instalacji nowego rezonansu magnetycznego. W tym czasie pacjenci będą korzystać z rezonansu kontenerowego.

Chcąc zminimalizować niedogodności, szpital zainstalował specjalny rękaw, prowadzący z budynku do kontenera, w którym będzie zainstalowany rezonans kontenerowy.

Rezonans kontenerowy

Demontaż dotychczasowego urządzenia, które szpital sprzedał innemu podmiotowi, wymaga m.in. rozbiórki ściany budynku i otwarcia tzw. klatki Faradaya. Po ustawieniu nowego rezonansu, konieczne będzie odtworzenie wyburzonej ściany – tłumaczy radiu Centrum prezes pleszewskiego szpitala Błażej Górczyński. Kupując nowy rezonans,  szpital poszukiwał firmy, która na czas instalacji urządzenia, zagwarantuje rezonans zastępczy, usytuowany w kontenerze. Chodziło o zachowanie ciągłości  badań oraz terminów ustalonych z pacjentami.

Rezonans kontenerowy zostanie zainstalowany na czas instalowania nowego rezonansu magnetycznego

 

Przejście w rękawie

Zarząd szpitala przewiduje, że badania w kontenerze trwać będą przez listopad. Pacjenci będą zgłaszali się do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej w dotychczasowym miejscu. Stamtąd zostaną skierowani piętro niżej do rezonansu w kontenerze. Prowadzi do niego droga oznaczona graficznie. Chcąc zminimalizować niedogodności, szpital  zainstalował  specjalny rękaw prowadzący z z budynku do rezonansu kontenerowego, który wykonuje badania wysokiej jakości.

Rezonans z dotacji

Przypomnijmy, że pleszewski szpital otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie z funduszu przeciwdziałania COVID-19 na zakup nowego rezonansu magnetycznego za 7 500 000 zł. Sprzęt jest nieocenioniony nie tylko w diagnostyce pocovidowej, ale również neurologicznej i nowotworowej .

Czytaj też: Rezonans z dotacją wojewody


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska