Roczek pleszewskich pstrykaczy

Avatar photoIrena Kuczyńska22 lutego 20205min
Pstrykacze-czolo.jpg
Rok temu przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew powstał Klub Lokalni Pstrykacze PPL. Osoby różnych profesji połączyła miłość do fotografii.

Z okazji jubileuszu zorganizowano w bibliotece spotkanie „Miłość do fotografii” połączone z otwarciem wystawy okolicznościowej oraz koncertem. Najpierw w przestrzeni miejskiej zaczęli się pojawiać ludzie z aparatami fotograficznymi, którzy na portalach społecznościowych zamieszczali zdjęcia przede wszystkim obiektów, krajobrazów, urokliwych miejsc na terenie powiatu pleszewskiego.
Potem pojawiali się  ze swoimi aparatami  na imprezach plenerowych, które odbywały się w mieści i nie tylko. Aż zostali zauważeni i zaproszeni do współpracy. Teraz trudno sobie bez nich wyobrazić pleszewską codzienność.
Rozproszoną grupę przygarnęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew. To tam, w sali multimedialnej na drugim piętrze, raz w miesiącu amatorzy fotografowania  się spotykają, testują swój sprzęt, dzielą się doświadczeniem. Członkiniami klubu są dwie pracownice biblioteki: Anna Ciesiółka i Ilona Gabryszak – Spalona.
Lokalni Pstrykacze PPL wpisali się już w krajobraz miasta Pleszewa. Zdarza się, że to samo wydarzenie fotografuje kilka osób i internauta ma możliwość obejrzenia  różnych relacji, co jest bardzo ciekawe.
Grupa fotografów otrzymała  nominację do tytułu Pleszewianin Roku 2019. Dyplom jest wyeksponowany w wejściu do biblioteki, gdzie często goszczą ich zdjęcia.
Od marca rozpoczną się w bibliotece warsztaty fotograficzne dla pleszewskich dzieciaków. Zapisy trwają – mówi lider pstrykaczy Roman Kazimierz Urbaniak, która wspólnie z kolegami – fotografami zajęcia poprowadzi.Tymczasem w czwartek świętowano w bibliotece roczek Klubu Lokalnych Pstrykaczy PPL. Otwarto wystawę zdjęć członków klubu, wysłuchano koncertu, który zorganizował niezmordowany Artur Kowalski. Na trąbce grał  Lechosław Nowak, śpiewała  wokalistka Kornelia Raźniewska.Spełniono lampką wina toast za pasjonatów, dzięki którym można oglądać nie tylko wspomniane wyżej relacje z wydarzeń ale też krajobrazy, zabytki, zjawiska przyrody  m.in. kroplę rosy, kołyszącą się na pąku kwiatu, dostrzeżoną przez oko fotografa i uwiecznioną dobrym aparatem.


Pisząc posty na blogu bardzo często korzystam ze zdjęć pleszewskich fotografów, zawsze podając dane autora.

Nowości można oglądać na portalu społecznościowym Lokalni pstrykacze PPL

Radio Centrum Fotomiłość


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska