Rolnicy na forum z pączkami

Avatar photoIrena Kuczyńska19 lutego 20202min
plakat_konkurs_pczki.jpg

W najbliższy czwartek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie odbędzie się Forum Rolnicze Powiatu Pleszewskiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rolnictwa.

Atrakcją spotkania ma być konkurs na najlepsze domowe pączki, wszak najbliższy czwartek to czwartek tłusty.Forum Rolnicze Powiatu Pleszewskiego organizuje Wielkopolska Izba Rolnicza, gościem honorowym ma być minister Jan Krzysztof Ardanowski. Spotkanie rolników odbywa się w szkole w Marszewie, która dwa lata temu przeszła pod zarząd ministra. Tematyka Forum szeroka, od rozwoju omówienia sytuacji w rolnictwie począwszy  przez rozwój szkolnictwa rolniczego w powiązaniu z rynkiem produkcji rolniczej, działania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, problematykę chorób zakaźnych w tym ptasią grypę i zagrożenie wirusem ASF, promocję soi, wsparcie działalności Kół Gospodyń Wiejskich na promocji kuchni regionalnej i polskim dziedzictwie kulinarnym skończywszy.
Wisienką na rolniczym torcie mają być pączki i to konkursowe. Pod patronatem pleszewskiego starosty oraz szefa WIR odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze domowe pączki. Do udziału zaproszono KGW oraz inne Stowarzyszenia. Chodzi o popularyzację domowych pączków, prezentację talentów kulinarnych, pobudzenie kreatywności, wymianę doświadczeń – piszą inicjatorzy konkursu, który zakończy się wręczeniem nagród i degustacją.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska