Rozbudowa pleszewskiego szpitala

Avatar photoIrena Kuczyńska31 marca 202115min
Rozbudowa-PCM-wizualizacja.jpg
Powiat Pleszewski otrzymał 6 000 000 zł dotacji  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę Pleszewskiego Centrum Medycznego. Koszt rozbudowy
12 000 000 zł.
Inwestycja zwiększy dostęp do usług zdrowotnych pacjentom  chorym na Covid-19 oraz podejrzanym o zakażenie wirusem SARS-Cov-2, zapewni personelowi medycznemu i pacjentom wyższy komfort pracy i leczenia oraz najwyższy standard ochrony epidemiologicznej.
 
Projekt zakłada  rozbudowę, modernizację oraz doposażenie Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologicznym i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Ginekologii i Położnictwa. Pieniądze pochodzą  z tzw. Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego. Wojewoda Wielkopolski właśnie ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do wsparcia z Rządowego Funduszu  Inwestycji Lokalnych, na której znalazł się projekt PCM. Całkowity koszt rozbudowy pleszewskiego szpitala, która rozpocznie się jeszcze w tym roku,  to 12 000 000 zł.
Za te pieniądze na  Bloku Operacyjnym PCM powstanie nowa sala operacyjna, sale nadzoru poznieczuleniowego, zaplecze opieki okołooperacyjnej, 4 nowe stanowiska OIOM oraz izolatka. Oddział Ginekologii i Położnictwa zyska 4 dodatkowe sale izolacyjne dla kobiet w ciąży. Inwestycja zwiększy dostęp do usług zdrowotnych pacjentom chorym na Covid-19 oraz podejrzanym o zakażenie wirusem SARS-Cov-2
.
Tymczasem w ostatnich dniach na oddział covidowy pleszewskiego szpitala trafiły cztery nowe aparaty do wspomagania funkcji oddechowych.Uławiają oddychanie pacjentom z niewydolnością oddechową i są traktowane jako wentylacja nieinwazyjna.
Korzystają z nich pacjenci w stanie ciężkim, którzy nie wymagają podłączenia do respiratora, ale muszą  mieć wspomaganie oddechu.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska