Rozmowa z Jackiem Dryjańskim o morsowaniu na Hospicyjny Dom Aniołków

Avatar photoIrena Kuczyńska2 lutego 20243min
Pleszewski mors Jacek Dryjański postanowił wesprzeć akcję zbiórki pieniędzy dla Fundacji Z Serca Dla Serca. W najbliższą niedzielę w Przygodzicach spędzi 504 minuty w lodzie aby wspomóc budowę hospicjum dla dzieci chorych onkologicznie.

 

Materiał wideo znajduje się pod tekstem

W całej Polsce zbierane są fundusze na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków w Skowierzynie na Podkarpaciu.  Aby zebrać pieniądze i zwrócić uwagę opinii społecznej, Łukasz Szpunar  rekordzista Guinnessa w najdłuższym przebywaniu w lodzie, zamierza przebiec 504 km od granicy czeskiej do Mielna.

W nawiązaniu do tej liczby (504), Jacek Dryjański z Pleszewa postanowił spędzić w lodowatej wodzie 504 minuty

Wyzwanie będzie składało się ze sztafety obejmującej 4 x 126 minut pobytu w wodzie, z przerwami na regenerację cieplną. A wszystko to pod czujnym okiem ratowników medycznych, którzy będą strzegli zdrowia śmiałka.

Cała impreza odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Start 4 lutego o godzinie 9:00, a zakończenie zaplanowano na godzinę 19:00.

Rozmowa z pleszewianinem Jackiem Dryjańskim dotyczy nie tylko szczegółów niedzielnego charytatywnego wyzwania, przygotowania organizmu do takiego przedsięwzięcia ale też planów na uczczenie 50 urodzin pleszewskiego morsa.
  Więcej tekstu pod filmem.

 

Obejrzyj film, wciśnij ikonę „play” na odtwarzaczu poniżej

 

 

Hospicyjny Dom Aniołków powstaje  w widłach rzek Wisły i Sanu, na styku trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, w Skowierzynie – na terenie gminy Zaleszany – w okolicach Stalowej Woli i Sandomierza.  Dom Hospicyjny przeznaczony jest dla nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski.

To będzie Dom nie tylko dla małych pacjentów, ale i ich rodzin. Chodzi o to, żeby dzieci chore na nowotwory mogły odnaleźć swoją oazę spokoju, spędzić swój czas z najbliższymi i spełniać dziecięce marzenia.

Dom Aniołków to niezwykły Dom, który służy tym najbardziej niewinnym, bezbronnym dzieciom dotkniętym chorobą i cierpieniem. To wyjątkowy Dom, gdzie chore dzieci znajdą ulgę w swoim  cierpieniu i chorobie.

Czytaj też: Jacek Dryjański i jego charytatywne morsowanie

Jacek Dryjański

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska