Rozpoczyna się remont ulicy Poniatowskiego

Avatar photoIrena Kuczyńska6 maja 20212min
Czolo-2.jpg

Mieszkańcy ulicy Stanisława Augusta Poniatowskiego w Pleszewie doczekali się modernizacji ulicy. Rozpocznie się w tych dniach. Miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych.

Ulica Stanisława Augusta Poniatowskiego ma tylko 360 metrów długości ale jest ważnym ciągiem komunikacyjnym, łączy osiedle Mieszka I z ulicą Armii Poznań, która z kolei prowadzi do obwodnicy Pleszewa czyli DK nr 11 to też pleszewianie często z niej korzystają. Na jakość nawierzchni jezdni skarżyli się od dawna, co sygnalizowali na zebraniach osiedlowych.

Jednak władze miasta i gminy Pleszew czekały na dofinansowanie i w tegorocznym budżecie pieniądze na przebudowę ulicy zabezpieczyły. I doczekały się. Jest 70 procent dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. Koszt całej inwestycji to 1 100 000 złotych.

Zgodnie z projektem modernizacji przebudowana będzie nawierzchnia drogi o długości 360 metrów i szerokości 7 metrów, pojawią się nowe chodniki i ciągi pieszo rowerowe. Projekt przewiduje też odwodnienie, nowe zjazdy do posesji, nowe oświetlenie ulicy.

Prace na ulicy Poniatowskiego rozpoczną się w tych dniach i potrwają 13 tygodni, co znaczy że w czerwcu jedna z ważniejszych ulic Osiedla Królewskiego w Pleszewie będzie jak nowa.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska