Rozpoczynają się remonty budynku szpitala, będą nowe okna, drzwi, dach, elewacja i transformatory

Avatar photoIrena Kuczyńska8 czerwca 20222min
szpital.jpg
Kolejna wielomilionowa inwestycja będzie realizowana w Pleszewskim Centrum Medycznym. Powiat podpisał właśnie umowę na termomodernizację budynku szpitala wraz z wymianą ponad 600 okien oraz przebudowę starej stacji transformatorowej.

 

Przy okazji odnowiona będzie elewacja budynku Pleszewskiego Centrum Medycznego , oprócz najnowszej części. I co istotne, szpital ma w tym czasie normalnie funkcjonować.

Nowe okna, drzwi, dach i elewacja

Już wkrótce na terenie szpitala pojawią się dwie firmy. Jedna zajmie się termomodernizacją. Na to zadanie składa się wymiana 1320. sztuk drzwi oraz okien z parapetami, które w większości mają tyle lat co szpital, czyli prawie 40.

szpital – okna
Szpital będzie miał nowe drzwi i okna

Do tego dochodzi termoizolacja z hydroizolacją dachów. No i elewacja, na którą Pleszewskie Centrum Medyczne wykłada 1 300 000 złotych – mówi Błażej Górczyński – prezes PCM. Cała reszta wydatków leży po stronie powiatu pleszewskiego, który pozyskał na inwestycję 5 000 000 zł dotacji z Polskiego Ładu w pierwszym rozdaniu a brakujące 1 400 000 zł dokłada z własnego budżetu.

Nowe transformatory

Na terenie szpitala pojawi się też druga firma, która zajmie się wymianą 40 – letniej infrastruktury energetycznej. Jest to  bardzo ważne, zwłaszcza, że Pleszewskie Centrum Medyczne jest jednym z największych odbiorców energii w rejonie. I co istotne,  musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo oraz ciągłość udzielania świadczeń. Rocznie zużywa około 1300 KWh energii elektrycznej.

Jest dotacja do modernizacji infrastruktury energetycznej

Koszt tej części prac sięga 2 300 000 zł. Koniec robót zaplanowano na styczeń 2023 roku powiedział Maciej Wasielewski – starosta pleszewski..


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska