Szpital będzie miał nowe drzwi i nowe okna

Irena Kuczyńska9 listopada 20212min
Pleszewskie Centrum Medyczne przystępuje do wymiany 630 okien i parapetów zewnętrznych oraz 30 par drzwi wejściowych prowadzących do szpitalnych budynków. Jest to kolejny element termomodernizacji placówki, którą szpital realizuje dzięki 5 000 000 zł dotacji z rządowego programu Polski Ład.
oknax.jpg

Szpitalne okna mają prawie 20 lat. Były skrojone na miarę ówczesnych potrzeb i standardów potrzeb, nie tylko zatrzymywały ciepło w budynku ale dały się otwierać na kilka różnych sposobów, co ułatwiało życie pacjentom i personelowi.

Okna były otwierane i zamykane po kilkadziesiąt razy dziennie, dlatego się wyeksploatowały, nie są już tak szczelne jak na początku, dlatego trzeba je wymienić na nowe  – tłumaczy Jarosław Marciniak, dyrektor do spraw technicznych w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Wymiana 630 okien odbywać się będzie sukcesywnie przez 12 najbliższych miesięcy, tak żeby nie dezorganizować pracy szpitala. Nowe okna i nowe parapety zewnętrzne  zostaną zamontowane w pięciu budynkach  szpitala.

Pominięty zostanie budynek A1, który  powstał  w 2014 roku a znajduje się tam m.in. oddział onkologiczny, kardiologiczny, oddział rehabilitacji i zakład fizjoterapii. Tam nie ma konieczności wymiany okien, parapetów i drzwi, ponieważ jest to obiekt  stosunkowo nowy, a przy jego budowie i montażu stolarki okienno – drzwiowej zastosowano nowoczesne technologie, które spełniają wszystkie wymogi.

Wymiana  dwudziestoletnich okien i drzwi  to kolejny element inwestycji związany z termomodernizacją placówki, która pozwoli na wprowadzenie oszczędności w gospodarowaniu energią.

smart

Dyrekcja szpitala zapewnia, że z nowymi drzwiami i oknami będzie cieplej, ciszej i oszczędniej.