Rury i dziury

Avatar photoIrena Kuczyńska19 kwietnia 20191min
DSCN8667-1280x960.jpg

W centrum Pleszewa trwa modernizacja sieci kanalizacyjnej i wymiana sieci wodociągowej.

„Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a II etap udało się rozpocząć szybciej” – powiedział radiu Centrum kierownik robót, Marcin Kobusiński.

Zaczęło się od ulic Wąskiej i Garncarskiej od Sienkiewicza i Krzyżowej oraz ulicy Bramkowej od Daszyńskiego do Kraszewskiego.

Tam prace sieciowe, czyli wymiana sieci wodociągowej oraz rozdział starej kanalizacji ogólnospławnej na deszczową i sanitarną są już na ukończeniu. Przed terminem rozpoczęto II etap inwestycji na ulicach Tyniec (od Daszyńskiego do Kraszewskiego ze skrzyżowaniem) i Garncarskiej (od Krzyżowej do Krzywej ze skrzyżowaniem).

Modernizacja sieci na ulicy Kraszewskiego (od Bramkowej do Tyńca ze skrzyżowaniem) rozpocznie się po świętach. Potrwa do czerwca. Na razie wszystkie modernizowane ulice są wyłączone z ruchu.

Po majowym weekendzie rozpocznie się odtwarzanie nawierzchni tam, gdzie roboty sieciowe ukończono.

Zakończenie całego zadania zaplanowano na październik. Koszt inwestycji prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Komunalne sięga 11 000 000 złotych, z czego 6 000 000 to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska