Ruszają prace w ulicy Sienkiewicza

Avatar photoIrena Kuczyńska23 kwietnia 20203min
sienkiewicza-czolo.jpg

Rozpoczęły się roboty w ulicy Sienkiewicza w Pleszewie, gdzie realizowane jest rozdzielanie kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową.

Aktualnie wyłączony z ruchu jest odcinek od Kolejowej do Kaczyńskiego. Jednocześnie trwają prace na ulicy Targowej od Neru do Malińskiej i od Neru do Ogrodowej. Poruszanie się po mieście jest utrudnione.

Ulica Sienkiewicza została podzielona i wszystkie prace będą prowadzone etapami. W pierwszym zamknięty jest odcinek od Kolejowej do Kaczyńskiego. W drugim zamknięte będzie skrzyżowanie Kaczyńskiego z Wyspiańskiego. Od 1 czerwca prace przeniosą się z Sienkiewicza na ulicę Ogrodową i potrwają całe wakacje. Jesienią ekipa wróci na Sienkiewicza, żeby realizować ostatni etap modernizacji sieci kanalizacyjnej od skrzyżowania do Rynku.
Cała inwestycja zatytułowana pn.  Rozdzielenie kanalizacji na kanalizację sanitarną i deszczową w ciągu ul. Ogrodowej, Placu Kościuszki, ul. J. Słowackiego, ul. Targowej i ul. Malinie w Pleszewie ma się zakończyć w grudniu. Chyba, że w najstarszej części miasta, czyli bliżej rynku ziemia odsłoni jakieś pamiątki z historii Pleszewa, co inwestycję może wstrzymać, jak to było trzy lata temu na ul. Poznańskiej czy Placu Powstańców Wielkopolskich.
Rewolucja i rewelacja w centrum miasta
Historia Pleszewa wychodzi spod ziemi
Rury z czasów Stefana Batorego
Studnia z historią miłości

Na razie prace posuwają się szybciej niż planowano – mówi wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek. Wszystkie ulice, w których rozdzielana jest kanalizacja, otrzymają nowe nawierzchnie. Chodniki przy ulicach powiatowych nie będą ruszane.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska