Ścieżki spowolnią remonty ulic

Avatar photoIrena Kuczyńska7 września 20202min
Zamkowa-w-Pleszewie.jpg

Rozpoczyna się budowa ścieżek rowerowych w centrum miasta Pleszewa, co wpłynie na wydłużenie prac remontowych na pleszewskich ulicach – zapowiada rzeczniczka prasowa UMiG w Pleszewie Anna Bogacz.
Aktualnie zamknięta dla ruchu jest ulica Ogrodowa, Targowa, skrzyżowanie Bogusza z Targową i Słowackiego.
Niestety, uciążliwości w ruchu spowodowane modernizacją sieci kanalizacyjnej połączone z przebudową ulic w Pleszewie nieco się przedłużą. Ma to ścisły związek z budową ścieżek rowerowych w remontowanych ulicach i nie tylko. Wkrótce rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej w wychodzącej z Rynku ulicy Zamkowej, która pobiegnie dalej Ogrodową do marketu, Słowackiego do budowanego właśnie ronda, gdzie połączy się z ścieżką powstającą przy ulicy Targowej.
I jeszcze jedna wiadomość dotycząca ścieżek rowerowych ale już nie w centrum miasta Pleszewa, tylko na terenie gminy Pleszew a dokładnie budowy ścieżki wzdłuż drogi krajowej nr 11 na odcinku od Krzywosądowa przez Kuczków do Jankowa, żeby dzieciom uczęszczającym z Jankowa i Krzywosądowa do szkoły w Kuczkowie zabezpieczyć bezpieczny dojazd rowerami do szkoły.
„Na najbliższej sesji radni miejscy przeznaczą 100 000 zł na opracowanie projektu ścieżki, dokumenty do wykupu gruntów, na projekty podziału, który przekażą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z nadzieją na jej w miarę szybkie wykonanie” – powiedział radiu Centrum Andrzej Jędruszek zastępca burmistrza Pleszewa.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska