SMART Pleszew nowoczesny i ekologiczny

Avatar photoIrena Kuczyńska2 lutego 20213min
s-Czolo.jpg
W Pleszewie pojawiła się pierwsza tablica elektroniczna, gdzie mieszkańcy miasta i gminy znajdą użyteczne informacje. Zlokalizowano ją przy ul. św. Ducha obok przystanku autobusowego, z którego korzysta bardzo wielu pasażerów. Czekając na autobus, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Aktualnie na tablicy można znaleźć cztery informacje. Pierwsza plansza informuje o stanie powietrza z wszystkich pleszewskich czujników.
Na drugiej pleszewianie znajdą informację a w zasadzie przypomnienie,  jak  prawidłowo segregować odpady,  co się składa  na koszty gospodarki odpadami  w MiG Pleszew i co przyjmuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na razie przy ul. Fabrycznej a już wkrótce  przy ul. Polnej, gdzie trwa budowa nowej siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego.
I kolejna plansza a na niej numery telefonów do burmistrza i do Straży Miejskiej. Anna Bogacz – rzecznik prasowy UMiG Pleszew zapowiada, że treści na elektronicznej tablicy będą się zmieniać. W kolejnych odsłonach pleszewianie będą mogli oglądać filmiki i spoty z życia miasta Pleszewa i podpleszewskich wiosek.
Tablica została zakupiona w ramach programu „SMART Pleszew – nowoczesny i ekologiczny, czysta woda, czyste powietrze, czysta ziemia” , co sugeruje, że na tablicy często pojawiać się będą treści związane z dbałością o ochronę środowiska, o  czyste powietrze czy segregację odpadów.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska