Śpiewająca Eurydyka w Filharmonii Kaliskiej

Avatar photoIrena Kuczyńska8 grudnia 20187min
Czołowe-zdjęcie-Kasia-Zawada.jpg

Katarzyna Zawada – laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German – wystąpiła w piątek z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

Wśród licznie zebranej publiczności byli fani piosenkarki z rodzinnego Żegocina i z Pleszewa.
Piosenki Anny German Katarzyna Zawada, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu, śpiewa od kilku lat.

Prowadząca koncert Danuta Synkiewicz podkreślała, że Katarzyna Zawada jest pomysłodawcą i realizatorem cyklu koncertów pamięci Anny German, zatytułowanych „Pomyśl o mnie” które odbywają się w kraju i za granicą m.in. na Litwie, Białorusi i w Rosji.

Ale po raz pierwszy wystąpiła z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą znakomitej dyrygentki Katarzyny Tomala-Jedynak.

Katarzyna Zawada przed koncertem z Danutą Synkiewicz

Danuta Synkiewicz przypomniała  biografię znakomitej piosenkarki Anny German, wplatając elementy biografii Katarzyny Zawady, która swoją karierę wokalistki, artystki obdarzonej pięknym sopranem, zawdzięcza w dużej mierze piosenkom Anny German, wszak to za „Człowieczy los” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu w Moskwie.

Przed koncertem Aldona Michalak – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German – przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich przypomniała historię festiwalu i podkreśliła udział Katarzyny Zawady, która Złota Eurydykę – czyli I nagrodę zdobyła podczas II Festiwalu w 2015 roku w Moskwie.

Aldona Michalak, Katarzyna Zawada i Danuta Synkiewicz

Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej był dla Katarzyny Zawady wielkim wyzwaniem. Po raz pierwszy występowała z taką orkiestrą.

I wypadła świetnie. Co jest wspólnym sukcesem jej oraz Katarzyny Tomali – Jedynak – dyrygentki Orkiestry Kaliskich Filharmoników.

Katarzyna zaśpiewała piosenki Anny German po polsku, po włosku i po rosyjsku. Czterokrotnie się przebierała, do każdego bloku piosenek.

Niestety, zdjęcia można było zrobić dopiero po ostatniej piosence, a był to „Człowieczy los”. Na bis Katarzyna zaśpiewała „Greckie wino”.

Oklaskom nie było końca. A koncert odbywał się przy sali wypełnionej prawie do ostatniego miejsca. Były gratulacje oraz kwiaty także od mieszkańców Żegocina, którzy licznie przybyli na koncert.

  Danuta Synkiewicz, Katarzyna Tomala - Jedynak, Katarzyna Zawada z kwiatami po koncercie
Foto Sylwia Kwiatkowska -  delegacja żegocińsko - pleszewska przed koncertem
 Żegocinianie przed koncertem swojej rodaczki z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej foto Robert Kuciński
     

 

Radio Centrum Śpiewająca Eurydyka

Czytaj też Śpiewa piosenki Anny German


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska