Sportowcy Roku 2019 PPL

Avatar photoIrena Kuczyńska28 lutego 20202min
sport-seniorzy.jpg

Dawid Sobkowiak – brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Karate i mistrz Polski juniorów w konkurencji kumite otrzymał tytuł Sportowca Roku 2019 w kategorii seniorów.

W kategorii juniorów tytułem uhonorowano Olgę Czajkę – wicemistrzynię międzywojewódzkich mistrzostw młodziczek w biegu na 300 metrów.

Gala Sportowca Roku 2019 w Pleszewie odbyła się w Zajezdni Kultury a nagrody, dyplomy i statuetki wręczał burmistrz Arkadiusz Ptak w towarzystwie przewodniczącej Adeli Grali – Kałużnej. Laureatów wybrała specjalnie powołana kapituła. W kategorii seniorów pierwsze miejsce przyznano Dawidowi Sobkowiakowi – brązowemu medaliście Mistrzostw Świata Juniorów w Karate i mistrzowi Polski juniorów w konkurencji kumite. Drugie miejsce otrzymała triathlonistka Małgorzata Nowak, finalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Marsylii, trzecie – żeglarz Zenon Jankowski, który wygrał 8. edycję żeglarskiej Bitwy o Gotland.
W kategorii juniorów pierwsze miejsce przyznano Oldze Czajce – wicemistrzyni międzywojewódzkich mistrzostw młodziczek w biegu na 300 metrów, drugie lekkoatlecie Olafowi Perze, trzecie karatece – Michałowi Florczakowi. Tytuł Trenera Roku 2019 wręczono Bartłomiejowi Sołtysiakowi z Pleszewskiego Klubu Karate, Sportowym Działaczem Roku 2019 został pomysłodawca MVP Tournament w koszykówce 3X3 Tymoteusz Janos. Prezes Spółki Sport Eugeniusz Małecki odebrał dyplom i statuetkę za Otyliadę Pleszew 2019, którą uznano za sportowego hita roku.

Wręczono też dyplomy młodym sportowcom – uczniom pleszewskich szkół.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska