Pokaż swoje zbiory, pochwal się swoją pasją! Czas kolekcjonerów w Pleszewie

Irena Kuczyńska10 października 20233min
Przed nami VIII Pleszewskie Spotkania Kolekcjonerskie, które się odbędą w niedzielę 22 października w hali sportowej przy B. Krzywoustego. Każdy może zaprezentować swoją kolekcję. Tylko musi się zapisać.
6324511c612b9_o_large-1.jpg

 

Imprezę organizują dwaj pleszewianie: Piotr Świderski, który posiada imponujące zbiory m.in. znaczków, monet oraz Przemysław Konopczyński – posiadacz pokaźnego zbioru artefaktów związanych z koleją.

Zawsze w październiku

W ciągu 8 lat pasjonaci zdołali skupić wokół siebie grupę osób pozytywnie zakręconych także z Kalisza, Ostrowa, Dobrzycy, które przyjeżdżają w 3. niedzielę października do Pleszewa i eksponują swoje zbiory.

Piotr Świderski i jego zbiory
Zapisani

Już zapisało się 50 kolekcjonerów w tym Walenty Jezierski z Pleszewa, Adam Kuchta, który tym razem wystawi rowery z PRL-u, Leszek Rajs – właściciel przedmiotów związanych ze strażą pożarną i wirtualnego muzeum strażackiego. Jolanta Pankowiak – zafascynowana robótkami ręcznymi, grupa Wielkopolskie Foty.

Historia pleszewskiej straży na wystawie i w książce

Walenty Jezierski i jego kolekcja

Niezwykła kolekcja Walentego Jezierskiego

Będzie też kolekcjonerska rodzina – Witkowscy – Radosław z komiksami i kostkami Rubika, Tymoteusz z klockami Lego i po raz pierwszy Agnieszka z banknotami i monetami okolicznościowymi. Pleszewski podróżnik i przewodnik wycieczek Marcin Czerwiński pokaże swoje zbiory naparstków.  Mirek Żarnowski tradycyjnie już przygotuje okolicznościową pocztówkę.

Z Adamem Kuchtą w podróży po PRL-u

Nie tylko zbiory

Do tej pory zapisało się 50 wystawców, organizatorzy przewidują, że może ich być 100.  Żeby uzyskać miejsce na swoje zbiory, trzeba się zapisać 691 277 180. Impreza, pełna atrakcji, trwa od 10.00 do 16.00.