Starostwo bez koronawirusa

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lipca 20202min
Starostwo-Powiatowe-w-Pleszewie-2.jpg

Nie ma koronawirusa w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. Pracownik, który miał kontakt z osobą zakażoną, nie jest zakażony.

„Badanie dało wynik ujemny – wracamy do pracy dwuzmianowej” – powiedział radiuCENTRUM starosta pleszewski, Maciej Wasielewski.

Był problem. 30 pracowników Starostwa Powiatowego w Pleszewie przez kilka dni pracowało zdalnie i pod nadzorem epidemiologicznym po tym, jak się okazało, że jeden z urzędników miał kontakt z osobą, u której wykryto zakażenie koronawirusem. W środę pracownikowi pobrano wymaz na obecność COVID-19.

W czwartek otrzymał wynik – na szczęście ujemny, w związku z czym on oraz wszyscy pracownicy z jego zmiany wracają do urzędu, ale nadal będą pracować w systemie dwuzmianowym” – o czym poinformował radioCENTRUM Maciej Wasielewski, pleszewski starosta.

Praca w systemie dwuzmianowym, którą wprowadzono w starostwie na początku pandemii koronawirusa, pozwoliła uniknąć paraliżu urzędu, w sytuacji kiedy się okazało, że jeden z pracowników miał kontakt z osobą zakażoną. I trzeba było izolować i objąć nadzorem epidemiologicznym wszystkie osoby, które się z nim kontaktowały.

Wirus przenosi się szybko, nadal jest i zagraża – najbardziej osobom starszym. Dlatego w urzędach, w sklepach trzeba nosić maseczki. A ręce myć i dezynfekować najczęściej, jak tylko się da.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska