Strażacy w szpitalu tymczasowym

Avatar photoIrena Kuczyńska26 marca 20212min
Czolo-kp-psp-w-Pleszewie.jpg

15 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa wielkopolskiego dołączyło do personelu szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu, który jest jednostką organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wśród delegowanych strażaków są ratownicy z powiatu pleszewskiego.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie asp. Mariusz Glapa potwierdza, że wśród 15 strażaków delegowanych z Poznania, Turku, Grodziska Wielkopolskiego, Krotoszyna, Czarnkowa, Piły oraz Słupcy, delegowanych do pracy w tymczasowym szpitalu w Poznaniu, jest trzech ratowników medycznych z pleszewskiej komendy. Są to: st. ogniomistrz Marek Heronimczak, st. sekcyjny Paweł Milczarek i mł. ogniomistrz Maciej Dajczak. Zostali skierowani, do pracy na jeden miesiąc, przez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Szpital tymczasowy w Poznaniu przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Wielu strażaków, już od początku epidemii, wspiera Państwowe Ratownictwo Medyczne, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. Pozostali są w pełnej gotowości i w razie potrzeby zostaną skierowani do służby w szpitalach.

Należy zaznaczyć, że na terenie województwa wielkopolskiego w szeregach Państwowej Straży Pożarnej na co dzień służbę pełni 189 strażaków posiadających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska