Szczepimy się z Kołami Gospodyń Wiejskich

Irena Kuczyńska12 sierpnia 20214min
W pleszewskim ratuszu zorganizowano spotkanie dla liderek Kół Gospodyń Wiejskich dotyczące organizacji imprez połączonych z szczepieniami przeciwko Covid 19.
1-Kopia.jpg

Pierwszym kołem, które łączy dożynki na swojską nutę, z szczepieniami oraz Narodowym Spisem Powszechnym jest Sowina Błotna. Impreza odbędzie się przy sali wiejskiej w sobotę 14 sierpnia

Tańce, hulańce, swawole, fotobudka, dmuchany zamek, zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniego ciężko chorego Huberta Roszkiewicza ale też szczepienia przeciwko Covid -19 i możliwość zapisania się w mobilnym Gminnym Punkcie Spisowym Narodowego Spisu Powszechnego 2021 – wszystko to już w sobotę w Sowinie Błotnej.

Na imprezę może przybyć każdy, nie tylko mieszkaniec wsi Sowina Błotna, zwłaszcza jeśli chce skorzystać ze szczepień w ramach programu “szczepimysięzKGW”. Szczepienia przeprowadzi przychodnia Matyjaszczyk, której siedziba mieści się nieopodal placu, na którym odbędzie się impreza dożynkowa.

KGW z Sowiny Błotnej jest pierwszym kołem w gminie Pleszew, które skorzysta z dotacji na organizację festynów połączonych z promocją szczepień. W szczegóły akcji wprowadzał liderki KGW Krzysztof Kaliński – zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pleszewie, która przyjmuje i rozlicza wnioski o dotacje w wysokości 8 000 zł.

Na imprezie trwającej minimum 5 godzin, muszą być minimum 3 aktywności czyli występy, warsztaty, zawody sportowe, pokazy ratownictwa, muzyka. Przez 5 godzin powinien być otwarty Mobilny Punkt Szczepień, a same szczepienia powinny być promowane.

Krzysztof Kaliński z ARiMR i Marcin Maciejewski pełnomocnik ds KGW w powiecie pleszewskim
Zebranie liderek KGW
Zebranie liderek KGW w sprawie akcji Szczepimy się z KGW

O dotacje mogą się ubiegać koła zapisane w Krajowym Rejestrze KGW. Wśród kół zainteresowanych wspieraniem szczepień przeciwko Covid -19 są KGW Brzezie i KGW Kowalew.

O tym, jak wpisać się do Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich informował liderki KGW w gminie Pleszew Marcin Maciejewski – pełnomocnik do spraw KGW na powiat pleszewski.