Szkoła na Zielonej do kapitalnego remontu!

Avatar photoIrena Kuczyńska19 lutego 20213min
ZST-na-Zielonej.jpeg

Powiat pleszewski planuje modernizację budynku Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie przy ul. Zielonej. Na przedsięwzięcie potrzeba 4 700 000 zł. Na razie jest gotowa dokumentacja techniczna na wymianę wszystkich instalacji.

W tegorocznym budżecie zaplanowano 760 000 zł m.in. na wizualizację elewacji, pomieszczeń i dokumentację pozostałych prac. Powiat szuka też pieniędzy pozabudżetowych.

Budynek przy ulicy Zielonej czasy świetności dawno ma za sobą. Oddany do użytku w 1963 roku, niewiele się zmienił. Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uważa, że to ostatni dzwonek na kompleksową modernizację budynku, w którym należy wymienić wszystkie instalacje, czyli centralne ogrzewanie, elektrykę, sieć wodno – kanalizacyjną.

Na wymianę czekają też posadzki na korytarzach, klatki schodowe, podłogi w klasach, drzwi. Dokumentacja techniczna jest gotowa, przygotowano ją jako załącznik do wniosku o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, który niestety, znalazł się wśród tych odrzuconych. Powiat złożył co prawda, protest, ale próbuje szukać też środków gdzie indziej m.in. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na panele fotowoltaiczne i kotły CO.

W tym roku wydzielono z budżetu powiatu 760 000 zł na ciąg dalszy dokumentacji i wizualizację, żeby mieć gotowy projekt dla przyszłego wykonawcy. Starosta mówi, że jeśli znikąd nie uda się pieniędzy pozyskać, powiat wyłoży w przyszłym roku środki własne. W tym roku szkolnym do ZST na Zielonej uczęszcza 704 uczniów.

Aby zapewnić miejsca do nauki wszystkim chętnym, trzeba było znaleźć 6 dodatkowych sal lekcyjnych. 3 powstały kosztem biblioteki, 2 kosztem siłowni i jedną dużą salę w przybudówce podzielono na dwie małe – powiedział radiu Centrum dyrektor Artur Kukuła.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska