Szopka na pleszewskim rynku

Avatar photoIrena Kuczyńska23 grudnia 20192min
Szopka-3.jpg

Pleszewski Rynek w świątecznej szacie – lampki na ratuszu, na drzewkach a za obeliskiem króla Przemysła II stanęła drewniana szopka. W drugi dzień świąt przybędą do szopki żywe zwierzęta.

Szopka przypomina pleszewianom, że święta tuż tuż. Matka Boska, Święty Józef, Dzieciątko w drewnianej kołysce, Trzej Królowie – wyrzeźbieni w drewnie podczas plenerów rzeźbiarskich przez cały rok czekają w magazynach Przedsiębiorstwa Komunalnego na swoje świąteczne 5 minut czyli na Boże Narodzenie.

Szopkę ustawiają na Rynku mieszkańcy schroniska Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Tradycyjnie w drugi dzień świąt przybędą do szopki żywe zwierzęta – owce i kozy. Pomiędzy 11.00 a 16.00 będzie można je oglądać – potwierdziła radiu Centrum Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG w Pleszewie.

Warto dodać, że uroczyste otwarcie szopki odbyło się już w ostatni dzień nauki w szkole. W piątek przybieżeli do szopki uczniowie pleszewskiej Dwójki na wspólne śpiewanie kolęd.

W święto Trzech Króli, w samo południe, przybędzie z kościoła farnego do szopki Orszak Trzech Króli, w którym każdy może wziąć udział. Tego dnia znów pleszewski rynek wypełni się śpiewem kolęd.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska