Szpital bez odwiedzin

Avatar photoIrena Kuczyńska28 lutego 20202min
zakaz.jpg

W Pleszewskim Centrum Medycznym wstrzymano odwiedziny pacjentów na wszystkich oddziałach.

W sytuacjach szczególnych, zgodę na odwiedziny może wydać ordynator oddziału – poinformował radio Centrum rzecznik prasowy szpitalnej spółki Ireneusz Praczyk.

Przyczyną ograniczenia odwiedzin jest zwiększona zachorowalność na grypę i infekcje grypopodobne. Jest to podyktowane troską o pacjentów, zwłaszcza, że w pleszewskim szpitalu leczą się osoby po przeszczepach, dla których nawet zwykły katar mógłby być zabójczy – podkreślał na konferencji prasowej dr Ryszard Bosacki – dyrektor ds. medycznych.
Tymczasem w odwiedziny do pacjentów przychodzą osoby przeziębione, zakatarzone. Zdarza się, że obejrzeć noworodka – wnuka przychodzi przeziębiony dziadek w maseczce. W odwiedziny do szpitala przynoszone są też maleńkie dzieci w nosidełkach, co z kolei je naraża je na infekcje. Takie sytuacje są niedopuszczalne, nawet wtedy kiedy szpital jest otwarty dla odwiedzających. Trzeba zachować zdrowy rozsądek, wybierając się do szpitala w odwiedziny – mówi prezes Błażej Górczyński. Tymczasem odwiedzający wstępu do szpitala nie mają,  w uzasadnionych przypadkach, zgodę na odwiedziny może wydać ordynator oddziału.
Na oddział wewnętrzny, zamknięty z powodu bakterii clostridioides dificile, pacjenci są już przyjmowani a odwiedzin, z oczywistych przyczyn, na nim nie ma.

Radio Centrum Nie odwiedzisz


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska