Szpital dostał dotację na poprawę dostępności do chirurgii onkologicznej

Irena Kuczyńska14 października 20213min
Pleszewskie Centrum Medyczne otrzyma z rezerwy budżetowej Ministerstwa Zdrowia 2 800 000 zł dofinansowania na modernizację i przebudowę pomieszczeń oddziału onkologicznego  "w celu zwiększenia dostępności  do świadczeń chirurgii onkologicznej". Prace remontowe rozpoczną się w tych dniach i potrwają do końca roku.
dsc_1387_niestandardowy.jpg
Do remontu ostatniej kondygnacji głównego budynku szpitala Pleszewskie Centrum Medyczne przymierzało się już od dawna, jednak na przeszkodzie stał brak pieniędzy. Teraz, dzięki dotacji ministerialnej, będzie to możliwe.
Wcześniej na czwartym piętrze mieściła się poradnia kardiologiczna i oddział onkologiczny. Dzięki przeniesieniu poradni w inne miejsce, szpital zyskał dodatkowe 400 metrów kwadratowych  przestrzeni do zagospodarowania.

Projekt przebudowy zakłada wyburzenie ścianek działowych, demontaż starej stolarki drzwiowej i wymianę na nową, przygotowanie gniazd pod nową instalację elektryczną oraz wymianę instalacji sanitarnej. W planach jest też zmiana układu pomieszczeń i wybudowanie sanitariatów przy salach dla pacjentów. Na oddziale zostanie też zainstalowana centralna klimatyzacja wylicza Jarosław Marciniak dyrektor ds. technicznych PCM.
W sumie  wartość projektu opiewa na  3 500 000 zł. Rządowe dofinansowanie to 2 800 000 zł. Pozostałe 700 000 złotych wyłoży powiat pleszewski.
Paweł Przybył ordynator oddziału chirurgicznego, Maciej Wasielewski – starosta pleszewski, Beata Chojecka – pielęgniarka oddziałowa, Błażej Górczyński – prezes PCM, Ryszard Bosacki – dyrektor ds medycznych,
Pozytywne rozpatrzenie  wniosku w ramach systemu IOWISZ to dla pleszewskiego szpitala kolejna szansa na polepszenie warunków i zwiększenie dostępności do chirurgii onkologicznej, czyli świadczeń  dla pacjentów oczekujących na operacje onkologiczne. Tego rodzaju działania  mieszczą się w długofalowej strategii szpitala i mam tu na myśli przede wszystkim chorych na raka jelita grubego i raka piersi -podkreśla Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.