Sztuka wędrująca w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska23 listopada 20193min
Sztuka-wedrująca-plakat.jpg

W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy trwają ostatnie przygotowania do otwarcia niezwykłej wystawy czasowej  pt. „Sztuka wędrująca”. 

Obejmuje malarstwo, rysunek oraz rzemiosło artystyczne ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wyjątkowa ekspozycja ukazuje szeroki przekrój malarstwa, począwszy od dzieł renesansowych malarzy, przez twórczość młodopolskich artystów, aż do współczesnej sztuki powojennej.

Wśród wielu dzieł wybitnych twórców, na wystawie będzie można obejrzeć prace m.in. Martena van Valckenborch, Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego i Jana Matejki.

Bogate zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, to również rzemiosło artystyczne – zwłaszcza ceramika i szkło. Różnorodna ekspozycja, prezentowana w klasycystycznych wnętrzach dobrzyckiej rezydencji, daje możliwość bezpośredniego spotkania ze sztuką. Pozwoli też szerszemu gronu odbiorców w Wielkopolsce poznać dzieła wybitnych twórców, bez wyjeżdżania do Lublina.

Wystawa, która gościła  w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku czy w zamku Książ w Wałbrzychu, dotarła do Dobrzycy. Będzie ją można zwiedzać od najbliższej niedzieli do marca 2020 roku. 

Partnerem medialnym wystawy jest Radio Centrum.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska