„Test and go” w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska21 maja 20203min
czolo-5.jpg

Od poniedziałku 25 maja do środy 27 maja w Pleszewie będzie możliwość  poddania się badaniu na obecność zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Punkt poboru próbek  stanie na parkingu Parku Wodnego Planty przy ul. Sportowej w Pleszewie. Osoby, które z badania chciałyby skorzystać, muszą zadzwonić do  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu na numer +48 61 656-80-75, tam zostaną zweryfikowane i zarejestrowane. Mobilny punkt pobierania wymazów na parkingu przy Parku Wodnym Planty obsługiwać będą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Pleszewie i żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Limit pobranych wymazów w Pleszewie wynosi 200 osób dziennie czyli w sumie 600 osób z całego powiatu pleszewskiego.
Każdy z przebadanych otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku gdyby test dał wynik pozytywny, informację taką otrzyma także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (SANEPID) w Pleszewie. 
Badanie polegające na pobraniu wymazu, odbywać się będzie wyłącznie w samochodzie, którym przyjechał kandydat na badanie. W jednym samochodzie mogą przebywać maksymalnie cztery osoby poddające się badaniu – mówi Tomasz Wojtala – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.
Po badaniu każdy pojazd, którym przyjedzie osoba badana, zostanie odkażony. Godziny otwarcia samochodowego centrum pobrań próbek na COVID-19 od 10.00 do 19.00.
Współorganizatorami akcji wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka jest UMiG Pleszew oraz Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Na zdjęciach z profilu Starostwa Powiatowego – wizja lokalna


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska