Testy w kontenerze

Avatar photoIrena Kuczyńska15 grudnia 20203min
kontener-czoło.jpg
Od kilku dni wykonywanie testów w kierunku COVID-19 w Pleszewie odbywa się w kontenerze, który Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało od Agencji Rezerw Materiałowych. Poprawi się komfort pacjentów oraz personelu medycznego – mówi prezes szpitalnej spółki w Pleszewie Błażej Górczyński.

Kontener stanął przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, w tym miejscu gdzie do tej pory stał namiot, który służył jako punkt wymazowy DRIVE THRU.

Kontener jest ogrzewany, oświetlony, co jest bardzo ważne zwłaszcza przed nadchodzącym sezonem zimowym. O taki właśnie kontener, gdzie można pobierać wymazy  niezależnie od warunków atmosferycznych, wnioskował pleszewski szpital do Agencji Rezerw Materiałowych. I kontener jest. Poprawiły się warunki pracy medyków i komfort pacjentów.

Każdego dnia na testy zgłasza się od 70 do 80 pacjentów kierowanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Pacjenci rejestrują się telefonicznie, otrzymują dokładny termin pobrania wymazu, dlatego kolejek przed kontenerem  nie ma – zapewnia prezes Błażej Górczyński.  

Warto dodać, że na oddziale covidowym w pleszewskim szpitalu, nie ma pełnego obłożenia.  Jest zajętych od 55 do 60 łóżek na 90 przygotowanych. Szpital zrezygnował też z izolatorium, które okazało się niepotrzebne. I ważna informacja na koniec: Pleszewskie Centrum Medyczne stara się o możliwość prowadzenia szczepień ochronnych przeciwko Sars-Cov-2.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska